نکاتی در زمینه تا زدن آستین، کت و نحوه صحیح بستن دکمه ها که باعث خوشتیپ شدن شما می شود
نکاتی در زمینه تا زدن آستین، کت و نحوه صحیح بستن دکمه ها که باعث خوشتیپ شدن شما می شود

نکاتی در زمینه تا زدن آستین، کت و نحوه صحیح بستن دکمه ها که باعث خوشتیپ شدن شما می شود، داشتن ظاهر خوب برای آقایان امتیاز بزرگی است. شما با داشتن ظاهر خوب حرفه‌ای‌تر به‌نظر می‌رسید و باید باور کنید که با استایل مناسب موفق‌تر خواهید بود. ما در این مقاله به بررسی چند نکته در زمینه تا زدن آستین، تا زدن کت و بستن دکمه پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

آستین‌ها را درست تا بزنید:

به‌جای اینکه مچ آستین پیراهن‌تان را با بی‌حوصلگی بپیچید، کمی حوصله کنید و آن را بانظم تا کنید. پیشنهاد می‌کنیم به جای چند تای کوچک که باعث می‌شود ظاهرتان بهم ریخته دیده شود، ابتدا یک تای بزرگ ازمچ تا زیر آرنج پیراهن‌تان بزنید و دوباره یک تای منظم روی آن؛ به این ترتیب تای آستین صاف خواهد بود و نمی‌پیچید.

کت‌تان را درست تا کنید:

آقایان خوش‌پوش می‌دانند وقتی کت‌شان را از تن در می‌آورند، بسیار مهم است که بدانند چطور آن‌ را تا کنند که ظاهر صافش به هم نخورد. برای درست انجام دادن این کار شش مرحله وجود دارد:

  • کت‌تان را درآورید و صاف مقابل‌تان قرار دهید
  • یکی از سرشانه‌ها را به داخل فرو ببرید
  • سپس سرشانه دیگر را در حفره‌‌‌ی سرشانه‌ای که به داخل جمع کردید قرار دهید
  • کت را از قسمت وسط صاف کنید و به صاف بودن آستین‌ها هم دقت کنید
  • حالا می‌توانید کت را با یک تای افقی جمع کنید.

قوانین «گاهی اوقات، همیشه، هرگز» را درباره بستن دکمه بشناسید:

این‌که بدانید کدام دکمه باید همیشه بسته باشد و کدام باز، شاید به نظرتان خیلی مهم نباشد، اما بهتر است بدانید که خیلی هم اهمیت دارد و اینجاست که فرق شما به‌عنوان کسی که می‌داند چطور باید بپوشد تا حرفه‌ای‌تر دیده شود، مشخص می‌شود. اگر تا حالا چیزی از این نکته نمی‌دانستید حالا این شانس را دارید که اطلاعات‌تان را برای داشتن ظاهر حرفه‌ای بالا ببرید.

  • دکمه بالا گاهی اوقات بهتر است بسته باشد (در وضعیت‌های رسمی‌تر)
  • دکمه وسط همیشه باید بسته باشد ( بستن این دکمه باعث می‌شود کت به‌درستی روی بدن قرار بگیرد)
  • دکمه‌ آخر را هرگز نبندید ( بستن این دکمه باعث می‌شود کت به سمت بالا کشیده شود و خطوط افقی به خاطر تا شدن در پشت کت ظاهر شود)
  • هنگامی که می‌نشینید باید همه‌ی دکمه‌های کت‌تان را باز کنید‌ ‌

آیا می‌دانید چطور باید تشخیص دهید کتی که پوشیده‌اید مناسب سایزتان است؟

یک راه حل ساده برای آزمایش وجود دارد که به‌راحتی متوجه می‌شوید کت برای‌تان مناسب است یا خیر؛ کنار دیوار بایستید، در حالت طبیعی سرشانه بدن به دیوار نمی‌رسد، درحالت مناسب وقتی کت پوشیده‌اید، کت در تماس جزیی با دیواراست، چنان‌چه سرشانه‌ها در تماس با دیوار جمع شود، کت برای‌تان بزرگ است و مناسب‌تان نیست.