کووید ۱۹ چگونه کیفیت آواز پرندگان را تغییر داد؟

کووید ۱۹ چگونه کیفیت آواز پرندگان را تغییر داد؟، پژوهشگران گزارش داده‌اند که وقتی منطقه خلیج سان فرانسیسکو در ماه‌های آوریل و می به‌طور سختگیرانه در قرنطینه رفت‌، گنجشک‌های کاکل‌سفید نر در حوالی این ناحیه از کاهش ناگهانی آلودگی صوتی به‌نحو مؤثر بهره‌برداری کردند. پژوهشگران از مشاهدات میدانی خود درطول سال‌های گذشته، داده‌های فراوانی دراختیار داشتند تا نشان دهند که کیفیت آواز پرندگان شهری، دامنه‌ی بالاتری دارد. درواقع آن‌ها برای آنکه صدایشان را در محیط پرسروصدای شهر به گوش یکدیگر برسانند، فریاد می‌زنند. وقتی این هیاهو ناگهان فروکش کرد، پرندگان آهنگ خود را به‌نحوی تعییر دادند که به آواز باکیفیت‌تر و ملایم‌تر همتایان روستایی آن‌ها شباهت بیشتری دارد. با وجود سروصدای کمتر دراطراف، آن‌ها می‌توانند بر صدایی پیچیده‌تر تمرکز کنند.

ادامه مطلب: کووید ۱۹ چگونه کیفیت آواز پرندگان را تغییر داد؟

درک ما از هوش مصنوعی مدرن چقدر واقع‌گرایانه است؟

درک ما از هوش مصنوعی مدرن چقدر واقع‌گرایانه است؟، فیلم‌های علمی تخیلی همواره یک جمله درباره غرور انسان بیان می‌کنند و اینکه چطور هیچوقت نتوانستیم بلایی که به سرمان آمده را پیش‌بینی کنیم. اما در دنیای واقعی، چشمان ما به هر جهت می‌چرخند و به دنبال کوچک‌ترین نشانه‌ها برای هرچیزی می‌گردند که شاید به وجد بیاورندمان. اما موضوع حتی به این هم محدود نمی‌شود.

ادامه مطلب: درک ما از هوش مصنوعی مدرن چقدر واقع‌گرایانه است؟

از بین بردن بوی نامطبوع فرش

از بین بردن بوی نامطبوع فرش ، در صورتی که قصد ندارید فرش خود را بشویید، از طریق موادی مثل: بوراکس، جوش شیرین، روغن های ضروری و اسطوخودوس می توان بوی بد فرش را از بین برد.

بیشتر بخوانید از بین بردن بوی نامطبوع فرش

چرا فرش های خود را به قالیشویی می دهیم؟

چرا فرش های خود را به قالیشویی می دهیم؟ ، دلیل این کار این است که یا وقت کافی برای شستشو و تمیز کردن فرش را نداریم یا وسایل مورد نیاز آن در اختیارمان نیست اما باید این را بدانید که در صورتی که امکانات لازم برای شستشو را در اختیار دارید.

بیشتر بخوانید چرا فرش های خود را به قالیشویی می دهیم؟

نکات لازم برای شست و شوی فرش در خانه

نکات لازم برای شست و شوی فرش در خانه ، با اینکه فرش مثل سرامیک نیاز به نظافت کردن روزانه ندارد ، اما نیاز است که سالانه یا هر 18 ماه یک بار برای شست و شو به قالیشویی سپرده شود. حتی اگر روزانه آن را جارو بزنید، باز هم نیاز است که به قالیشویی فرستاده شود .

بیشتر بخوانید نکات لازم برای شست و شوی فرش در خانه